RetroMedia PROspołecznie

Działamy w ramach RetroMedia.pl PSA i zajmujemy się częścią społecznej odpowiedzialności biznesu. Nie jesteśmy ogromną korporacją ze sporym budżetem, ale nie pozostajemy w tyle i postanowiliśmy poruszać się w obszarach, gdzie czujemy się pewnie, a możemy pomóc społecznie.

♿ Bezpłatny kurs „WordPress+AI dla początkujących” dla OnZ
Kurs obejmuje sporo materiału i jest dedykowany dla osób z niepełnosprawnością, które chcą ruszyć ze swoim projektem w sieci, ale brakuje im wiedzy i budżetu – za to mają zapał, otwartą głowę i są zdeterminowane. Jak wynika z podtytułu, jest dużo o WordPressie, sporo o AI, ale też o hostingu czy cybersecurity. Pokazujemy, jak za niecałe 30 zł można mieć własny serwer, domenę i bezpieczną stronę.
W 2023 roku wyszkoliliśmy Gabrysię i Anetę.
W 2024 roku szkolimy Łukasza.
W 2025 roku chcemy wyszkolić aż 5 osób. Można się już zapisywać.

🛡️ Edukacja z cyberbezpieczeństwa
Tutaj będziemy promować najlepsze zewnętrzne inicjatywy bezpłatnych szkoleń z cyberbezpieczeństwa, które mogą pomóc zwykłym obywatelom, ale też małym firmom, które nie mają ogromnych zasobów, żeby wynająć sobie specjalistów od cybersecurity. Od siebie też dodamy szkolenia i już dzisiaj szykujemy bezpłatny „WordPress Security Awareness” dla osób, które prowadzą proste strony oparte o ten właśnie CMS.

🐶 Pomaganie psiakom
W tym roku chcemy pomagać psom ze schronisk na trzy sposoby:
-dowozić karmę
-wziąć kilka psiaków pod finansowy patronat (w zależności od kondycji spółki)
-regularnie wyprowadzać psy ze schroniska
Przy czym zaznaczamy, że nie dyskryminujemy innych pupili, ale najbliżej nam do psiaków i z nimi umiemy pracować. Po drugie problem bezdomności psów jest o wiele większy, niż u innych zwierząt, stąd taka decyzja.

🌲 Sprzątanie lasów
Tutaj nie będziemy organizować wielkich akcji, ale będziemy się do takich przyłączać, promować i w miarę własnych zasobów sprzątać okoliczne lasy w Toruniu. Na bieżąco będziemy informować o takich akcjach.